رادیو فرکانسی چیست؟

شاید سوال پیش بیایید رادیو فرکانسی چه کاربردی دارد؟ RF روشی مطمئن، اثر بخش و غیرتهاجمی در بازگرداندن جوانی وقوام طبیعی پوست ورفع چاقی‌های موضعی است. بعد از انجام آن فرد فورا به زندگی روزمره خود باز می‌گردد و برای هر نوع تیپ پوستی قابل اجرا است. بهترین کاندیدا برای انجام این عمل افرادی هستند که دارای پوست شل در نواحی میانی و تحتانی صورت هستند. کاربرد دیگر رادیوفرکانسی برطرف کردن چاقی‌های موضعی و سلولیت بخصوص در نواحی شکم، باسن و ران است.

رادیو فرکانسی چه کاربردی دارد

چه افرادی نباید از روش رادیو فرکانسی استفاده کنند؟​

رادیوفرکانسی در بیماری‌های قلبی شدید، بیماری‌های کلاژن و اسکولار یا هر بیماری شدید و غیرقابل کنترل، زنان حامله و شیرده، افرادی که مارکرهای الکتریکی مثل Pace maker (باطری قلب) یا ایمپلانت‌های فلزی مثل فلز در منطقه هیپ به علت شکستگی استخوان ران یا دریچه‌های فلزی قلب دارند و نیز در خانم‌هایی که IUD مسی دارند، منع استفاده دارد.

در موارد کاربرد بدن: همچنین افرادی که درمان‌های اخیر تزریق ژل یا بوتاکس دارند.
در موارد کاربرد صورت: باید با رعایت فاصله زمانی از تزریق اقدام به راد یوفرکانسی نمایند. بهتر است قبل از هر نوع تزریق ابتدا رادیوفرکانسی انجام شود بعد از آن در صورت لزوم می‌توان تزریق را انجام داد.

رادیوگرافی چگونه عمل می‌کند؟

در حین درمان گرمای کنترل شده به لایه‌های داخلی پوست بدون صدمه به لایه‌های رویی و اپیدرم داده می شود، که باعث می‌شود.
۱) روند کلاژن سازی که در طی گذر زمان وافزایش سن کند شده تحریک شود.
۲) گردش خون در منطقه افزایش می‌یابد و در ناژ لنفاوی و دفع چربی‌ها و توکسین‌ها افزایش می‌یابد.
۳) انحلال سلول‌های چربی به وسیله گرما در نواحی که چاقی موضعی وجود دارد.
احساس گرم شدن یا درد خفیف در حین درمان یا بلافاصله بعد از آن ممکن است روی دهد که در عرض چند دقیقه از بین می‌رود. قرمزی خفیف پوست در منطقه درمان ممکن است اتفاق افتد که در عرض ۲۴ ساعت از بین می‌رود. احساس خشکی پوست ممکن است در ۱۲ ساعت اول بعد از درمان رخ دهد که معمولاً در عرض ۴۸ ساعت برطرف می‌شود و چرب کردن منطقه با ژل آلوورا می‌تواند مفید باشد.
با وجود این که، آستانه درد در افراد متفاوت است اما بیشتر افراد به خوبی این درمان را تحمل می‌کنند و احساس ناراحتی اگر هم باشد بسیار خفیف و اندک است و بیشتر احساس یک « ماساژگرم» در ناحیه وجود دارد و احتیاج به هیچ گونه بی‌حسی به طور کلی وجود ندارد ولی در صورت حساس بودن بیمار می‌توان در صورت نیاز از کرم‌های بی‌حسی موضعی نیز استفاده کرد.