Mesotherapy چیست؟

Mesotherapy یک روش درمانی جدید می‌باشد. در این روش دارو در قسمت‌های مختلف پوست تزریق می‌شود. در واقع دارو به بجای این که از راه دهان خورده شود، مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود. تزریق‌های متعدد توسط دستگاه مزوتراپی در فواصل منظم در پوست صورت می‌گیرد.

کاربرد‌ Mesotherapy

کاربرد‌ Mesotherapy:

  • کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت.
  • رفع پف دور چشم و افتادگی پلک.
  • رفع تیرگ‍ی دور چشم.
  • درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت.
  • درمان سلولیت و افتادگی پوست اندام‌ها و صورت.
  • درمان ریزش مو و تقویت موها.

مزوتراپی و جوان‌سازی پوست صورت و گردن (مزولیفت): کشیدن پوست صورت بدون جراحی

زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند. برای رفع چروک‌های به ‌وجود ‌آمده نیاز به درمان‌های سریع و تهاجمی‌تری مانند اعمال جراحی است. در این مورد تزریق‌های مزوتراپی می‌توانند بسیار کمک‌کننده‌تر باشند.
جوان‌سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی است. برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار سایر روش‌ها مانند میکرودرم ابرژین (لایه‌برداری مکانیکی ظریف)  استفاده می‌شود. درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت.
به طور مثال برای فردی که به دلیل آکنه، پوستی نا‌صاف و پر از فرو‌رفتگی دارد، ابتدا از روش میکرودرم ابرژین استفاده می‌شود و بعد از لایه‌برداری با تزریق دارو در مزودرم (لایه میانی پوست) مزوتراپی انجام می‌شود. مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود و به این شکل سلول‌های جدید تولید شده، سلول‌های قدیمی‌ به صورت لایه‌ای مرده با روش میکرودرم ابرژین برداشته می‌شوند.

مزوتراپی و چاقی موضعی صورت: ‌پف زیر چشم و غبغب زیر چانه

در بسیاری از موارد فقط با استفاده از کرم‌ها نمی‌توان به ‌طور کامل پف زیر چشم‌ها را از بین برد، در این موارد در مزوتراپی می‌توان با تزریق دارو‌هایی که برای لاغری موضعی بدن استفاده می‌شود، البته با دوز کمتر و در نقاط خاص، پف‌ها و حتی غبغب‌ را در چند جلسه برطرف کرد. سوزنی که در این موارد استفاده می‌شود بسیار ظریف است و عمق تزریق بیشتر از دو تا چهار میلی‌متر نیست.

مزوتراپی مو

مزوتراپی: درمان تیرگی دور چشم Eye Circle

تیرگی و گودی زیر چشم برای اشخاص بسیار آزار دهنده است، اکثر اشخاصی که این مشکلات را دارند به دنبال راهکاری هستند که بتوانند به رفع این مشکلات بپردازند، عوامل مختلفی سبب تیرگی، سیاهی و گودی زیر چشم می‌شود مانند وراثت، استرس، وراثت، خستگی و بالارفتن سن، معمولا این علائم با بالا رفتن سن و در اشخاص مسن ایجاد می‌شود، علت این امر از دست رفتن حالت کشسانی اطراف چشم می‌باشد.
برای سیاهی و تیرگی دور چشم در اشخاص راه‌های گوناگونی وجود دارد، در کلینیک مزوتراپی دکتر مجید خالقی به روش‌های ساده و غیرتهاجمی درمان این مشکلات انجام می‌شود. در این کلینیک برای درمان سیاهی دور چشم از چند روش درمانی یا ترکیبی از آن‌ها استفاده می‌شود، بسته به علت ایجاد مشکل گودی ویا سیاهی دور چشم درمان متفاوت است دلایل مختلفی برای سیاهی و تیرگی دور چشم وجود دارد که در ذیل به بیان آن‌ها می‌پردازیم:
رنگدانه‌های زیاد در پوست: وجود رنگدانه‌های زیاد در پوست که معمولا منشا ژنتیکی دارد سبب می‌شود که بیشتر اشخاص مستعد تیرگی زیر چشم باشند.
شل شدن پوست: با بالا رفتن سن تغییرات زیادی در پوست ایجاد می‌شود، یکی از این تغییرات کاهش یافتن تولید کلاژن و الاستین می‌باشد.
کاهش چربی در گونه‌ها: با بالا رفتن سن کاهش چربی در گونه ها و کاهش یافتن حجم زیر چشم می‌تواند سبب سیاهی دور چشم شود زیرا به سبب این تغییر حالت ناودان اشکی در صورت رخ می‌دهد که این عامل یکی از علت‌های اصلی سیاهی دور چشم است.
نور خورشید: تیرگی زیر چشم بر اثر عوامل نظیر نور خورشید ایجاد شود، تغییرات هورمونی یکی دیگر از علت ایجاد شدن تیرگی زیر چشم است.
نازک شدن پوست زیر چشم: نازک‌تر شدن پوست پلک‌ها که با بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد سبب تغییرات در پوست و ایجاد شدن تیرگی زیر چشم است.
سیگار کشیدن: انسداد رگ های خونی بر اثر مشکلات عروقی ایجاد می‌شود، یکی از علت‌های ایجاد شدن مشکلات عروقی کشیدن سیگار می‌باشد، این عامل سبب کاهش یافتن گردش خون می‌شود در نتیجه رگ های خونی برجسته‌تر و تیره‌تر ظاهر می‌شوند.
بی‌خوابی: بی‌خوابی همواره توسط پزشکان و متخصصین پوست بیان شده است که یکی از دشمن‌های اصلی پوست است زیرا کمبود خواب سبب از بین رفتن شفافیت پوست و کمرنگ شدن پوست می‌شود در نهایت کمبود خواب سبب مشخص تر شدن رگ‌های زیرین پوست می‌شود.
برجسته شدن چربی زیر چشم: فرآیند جذب استخوان با بالا رفتن سن افزایش پیدا کرده در نتیجه کاسه چشم بزرگتر می‌شود، این امر سبب می‌شود که چربی کره‌ی چشم تغییر کرده و به شکل خارج و پایین برآمده شود.
مصرف الکل و کافئین: از دست رفتن آب بدن به سبب مصرف بیش از حد کافئین و الکل ایجاد می‌شود، این امر سبب متورم شدن رگ‌های خونی می‌شود.
رژیم غذایی نامناسب: سیاهی دور چشم ممکن است بر اثر کمبود آهن باشد، با تصحیح کردن رژیم غذایی می‌توان به رفع فقر آهن پرداخت در نتیجه دیگر اثری از سیاهی دور چشم باقی نمی‌ماند.

هزینه Mesotherapy در مطب دکتر خالقی

موی سر 300,000 تومان

صورت 350,000 تومان

دور چشم 300,000 تومان

موی سر 300,000 تومان

هزینه Mesotherapy در مطب دکتر خالقی

صورت 350,000 تومان

دور چشم 300,000 تومان