کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی دکتر خالقی

بدنم پر از لک های جوش است، آیا با لیزر درمان میشود؟

لیزر و سایر درمان های نور می توانند آکنه را کاهش و به ندرت می توانند آن را پاک کند. برای اینکه بهترین نتیجه را به شما بدهد، ممکن است متخصص پوست شما استفاده از درمان آکنه دیگری مانند دارویی را که روی پوست خود می زنید، توصیه کند.

نتایج روی افراد متفاوت است. در حال حاضر، هیچ راهی برای دانستن اینکه چه کسی پوست شفاف‌تری می‌بیند و زمانی که با لیزر یا سایر درمان‌های نوری درمان می‌شود، چقدر پوست شفاف‌تر می‌شود، وجود ندارد.

برای به دست آوردن نتیجه، اکثر افراد به یک سری درمان نیاز دارند. گاهی اوقات چندین درمان نتایج قابل توجهی بهتر از یک درمان ارائه می دهد. دیدن نتایج زمان می برد. ممکن است بیماران هفته ها پس از آخرین درمان بهترین نتایج را بینند. بیمارانی که تحت درمان با نوعی نور درمانی به نام فتودینامیک تراپی قرار گرفتند، در پایان دوره درمان 4 هفته ای، 50 درصد لکه های کمتری داشتند. 12 هفته پس از آخرین درمان، 72 درصد کاهش داشتند.

درمان های بعدی ممکن است لازم باشد. نتایج حاصل از لیزر و نور درمانی معمولاً طولانی مدت هستند. با این حال، برای حفظ نتایج، بیماران اغلب یک یا دو بار در سال به درمان های بعدی نیاز دارند.

عوارض جانبی با لیزر و سایر درمان های نور امکان پذیر است. قرمزی و تورم پس از درمان با لیزر و درمان های نوری رایج است. برخی از بیماران می گویند که پوست آنها می سوزد. اینها معمولاً خفیف هستند و در عرض چند ساعت یا تا روز بعد ناپدید می شوند. سایر عوارض جانبی نادر هستند. اینها شامل درد طولانی مدت، سوختگی یا تاول است. تغییر در رنگ پوست و ایجاد جای زخم نیز امکان پذیر است. دریافت درمان از یک متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره که به طور مکرر از لیزر استفاده می کند می تواند به جلوگیری از این عوارض جانبی کمک کند.

بیماران باید دستورالعمل های متخصص پوست خود را به دقت دنبال کنند. برای کمک به بیماران خود برای دریافت بهترین نتایج و اجتناب از عوارض جانبی، متخصصان پوست دستورالعمل هایی را قبل و بعد از درمان ارائه می دهند. انجام همه کارها طبق دستور ضروری است. به عنوان مثال، پس از انجام فتودینامیک تراپی، بیماران باید به مدت 48 ساعت از نور خورشید دوری کنند.

مراقبت از پوست آکنه ای خوب به ارائه بهترین نتایج کمک می کند. پوست مستعد آکنه نیاز به مراقبت ملایم از پوست دارد تا از جوش های جدید جلوگیری شود. آنچه را که متخصصان پوست توصیه می کنند را در آکنه: نکاتی برای مدیریت پیدا خواهید کرد.

laser-hair-removal--

سوالات متداول

لیزر درمانی مطمئناً اسکارها و رنگدانه های آکنه را درمان می کند، اما نه به طور کامل تا 100٪. بیماران برای از بین بردن بیشتر اسکارها و رنگدانه ها نیاز به چندین جلسه دارند. مراقبت مناسب از پوست بیمار می تواند با لیزر نتایج بهتری داشته باشد

برای زخم های جدی ناشی از دوره های قبلی آکنه، چندین نوع درمان می تواند کمک کند: لایه برداری با لیزر. این روش را می توان در مطب پزشک یا متخصص پوست انجام داد. لیزر لایه رویی آسیب دیده پوست را از بین می برد و لایه میانی را سفت می کند و پوست را صاف تر می کند.

انجام لیزر برای رفع جای جوش روی پوست، باید توسط پزشک تشخیص داده شود. رفع جای جوش توسط لیزر به دلیل روند سریع تر در از بین رفتن جای جوش است.

در حالی که درمان‌های لیزری پوست بسیار سریع عمل می‌کنند، اما می‌توانند در طول درمان کمی تحریک‌کننده باشند. این درد بسیار کم است و توسط بیماران با یک نوار لاستیکی که روی پوست شما می چسبد مقایسه شده است. بعد از چند دقیقه پوست شما به درد عادت می کند و دیگر آن را احساس نمی کنید.

در چند روز اول پس از لیزر درمانی، جراح ممکن است شستن پوست صورت خود را با سالین یا محلول سرکه بسیار رقیق توصیه کند.