کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی دکتر خالقی

بدن پرمویی دارم، آیا لیزر میتواند برای از بین بردن موهای زائد کمکم کند؟

این روش یک درمان طولانی مدت از بین بردن موهای زائد است. با گذشت زمان، برخی از بیماران متوجه می شوند که پس از درمان های منظم، رشد مو به طور کلی متوقف می شود. با این حال، مشاهده برخی از رشد مجدد جزئی مو در نواحی تحت درمان رایج‌تر است. همه چیز به بیمار بستگی دارد. برداشتن موهای زائد با لیزر اغلب مزایای بیشتری نسبت به معایب برای بیماران فراهم می کند.

مزایا و معایب لیزر موی زائد:

مزایای لیزر موهای زائد عبارتند از:

  • این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود زیرا لازم نیست هر چند روز یکبار اصلاح کنید
    بر خلاف اپیلاسیون هر ماه، هر دو هفته یکبار از درد شما جلوگیری می کند.
  • پوستی صاف و نرم به شما می دهد.
  • لیزر را می توان در اکثر قسمت های بدن استفاده کرد: صورت، بازوها، پاها، پشت، ناحیه بیکینی و موارد دیگر.
  • کمتر شدن موهای زیر پوستی.
  • در دراز مدت باعث صرفه جویی در پول شما می شود.

با این حال، برخی از بیماران ممکن است به برخی از معایب یا خطرات مربوط به لیزر موهای زائد توجه کنند. خطرات می تواند:

  • پوست تحریک شده تا چند روز پس از انجام درمان
  • آفتاب سوختگی
  • تاول زدن
laser-hair-removal--

سوالات متداول

خیر، لیزر موهای زائد با گرم کردن فولیکول های مو برای جلوگیری از رشد موهای جدید عمل می کند. اگرچه این روش اغلب به عنوان نوعی از بین بردن موهای زائد "دائمی" معرفی می شود، لیزر درمانی فقط تعداد موهای ناخواسته را در یک ناحیه خاص کاهش می دهد. به طور کامل از شر موهای زائد خلاص نمی شود.

اثرات جانبی مثل: قرمزی و تحریک. لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. پوسته شدن در ناحیه آسیب دیده، تغییرات در رنگ پوست، آسیب چشم، خطر عفونت پوست.

در بیشتر موارد، لیزر موهای زائد کمترین درد را ایجاد می کند، به خصوص زمانی که آن را با سایر روش های درمانی مانند اپیلاسیون مقایسه کنید. البته، ناحیه ای که لیزر می شود و تحمل درد شخصی شما، میزان درد مرتبط با لیزر موهای زائد را تعیین می کند.

پس از انجام لیزر موهای زائد می توانید اصلاح کنید. با این حال، مهم است که فورا اصلاح نکنید. پزشک متخصص از شما می‌خواهد چند روز قبل از قرار ملاقات، اصلاح کنید تا مطمئن شوید که طول مو مناسب است.

از حمام های بسیار داغ، دوش گرفتن، حمام بخار یا سونا خودداری کنید و به مدت دو یا سه روز در آب های قوی کلردار شنا نکنید. به مدت 24 تا 48 ساعت از کرم های سفید کننده یا محصولات خوشبو کننده استفاده نکنید. به مدت یک هفته از لایه برداری خودداری کنید.