Skip to content
خانه » تاریخچه مزوتراپی

تاریخچه مزوتراپی

کاربرد‌ Mesotherapy

عناوین مقاله

0
(0)

Mesotherapy عبارت است از : وارد کردن گروهی از مواد فعال بیولوژیک با سوزن‌هایی بسیار ریز به داخل پوست است و کاربرد مزوتراپی در پوست برای درمان سلولیت، لاغری موضعی و کاهش وزن استفاده می‌شود.

مزوتراپی چیست؟

این مواد می‌توانند شامل انواع ویتامین و فاکتورهای رشد باشند. مزوتراپی نوعی روش درمانی تزریقی است که در تمام دنیا، کاربرد زیادی در درمان‌های زیبایی دارد. در واقع مزوتراپی استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر از پوست است. این روشی بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. در این روش از سر سوزن‌هایی با قطر داخلی بسیار کم استفاده می‌شود.

تولید این سر سوزن‌ها به دلیل دشواری‌های فراوان آن در نقاط بسیار محدودی از دنیا امکان‌پذیر است. در ایران یک شرکت موفق به تولید این سرسوزن‌ها تا گیج ۳۲ شده است.

تاریخچه مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که در فرانسه در سال ۱۹۵۲ توسط دکتر Michel pistor کشف شده و بیش از ۵۰ سال است که نزدیک به ۱۵۰۰۰ دکتر در سراسر دنیا این متد را برای کم کردن سلولیت، کاهش وزن عمومی، کاهش سایز، ازبین بردن اسکار و درمان چروک‌های کوچک روی بیماران مختلف استفاده می‌کنند.

امروزه مزوتراپی مورد قبول آکادمی پزشکی فرانسه (French Academy of Medicine) و ۱۴ کشور اروپایی و آمریکای جنوبی می‌باشد. دکتر Shapico از سال ۲۰۰۲ میلادی تا کنون غریب به ۱۰۰۰ بیمار را در آمریکا با مزوتراپی درمان کرده و نتایج بدست آمده نشان دهند %۹۰-۹۳ موفقیت است.

مزوتراپی چیست؟

متد مزوتراپی برای پوست چگونه است؟

متد این کار بدین شکل است که داروهای مختلف، توسط یک سوزن کوچک بدون کم‌ترین دردی و یا سوزشی به درون مزودرم  یا لایه چربی و بافت همبند زیر پوست تزریق می‌گردد. در این روش چندین تزریق اندک و سریع در یک ناحیه از پوست انجام می‌گردد.

این دستگاه با دقت بسیار بالا تزریقات را در محل مورد نظر انجام می‌دهد. تجربه حاکی از آن است که که درد تزریق کمتر از یک نیشگون آرام و بسیار اندک است. جنس موادی که برای تزریق برگزیده می‌شوند بسته به مشکل اولیه بیمار مختلف است. تمامی این مواد ساخت شرکت‌های دارویی معتبر آمریکا مورد تأیید FDA است.

کاربرد مزوتراپی برای کاهش وزن

در این متد داروهایی که به داخل مزودرم وارد می‌شوند چربی جمع شده در زیر پوست را از بین می‌برد و سلول‌های چربی لایه همیپودرم را چروکیده و کوچک می‌سازند و در نتیجه این امر چربی حل می‌شود و از راه کبد دفع می‌گردد. این متد می‌توان حدود ۰٫۵ کیلوگرم چربی را در هفته ذوب کرد و نتیجه نیم کیلوگرم کاهش وزن داشت.

برای نتیجه گیری بهتر نقاط بازو، کمر، باسن، پشت و ساق پا تحت این تزریقات قرار می‌گیرد پس از چند دوره درمان به فاصله ۲ الی ۴ هفته متناوب، به طور متوسط سایز کل بدن ۲ سایز کاهش میابد. سایز دور کمر، باسن و ران‌ها معمولا پس از ۴ هفته شروع به کم شدن می‌کند و پس از ده هفته ۱۰-۵ سانتی متر کاهش می‌یابد.

کاربرد مزوتراپی برای درمان سلولیت (cellulitis)

سلولیت اصطلاحاً به نمای پوست پرتغالی و یا ناهموار پوست نامیده می‌شود، که در ناحیه باسن و ران بسیاری از بانوان تشکیل می‌گردد. دلیل این شکل تشکیل نوارهای محکمی است که پوست را به سمت عمق هدایت می‌کند و چربی لابلای آن‌ها تجمع می‌افتد.

مزوتراپی قادر است نوارهای بافت هم بند را از بین برده و چربی را حل کرده، نمای صاف و یک نواختی را در پوست بوجود آورد. همچنین جریان خون و لنف را در بدن انسان آسان‌تر می‌کند. چند دوره درمان به فاصله چند هفته لازم است. در انتهای جلسات درمانی علاوه بر اصلاح ظاهر پوست اندازه محل مورد تزریق نیز ۱۰-۵ سانتی متر کاهش می‌یابد.

کاربرد مزوتراپی برای لاغری موضعی (Mesolipo)

مزوتراپی متدی بدون کم‌ترین درد، عارضه و برگزیده‌ترین جایگزین برای لیپوساکشن می‌باشد. به روشی که شرح داده شد چربی و سلولیت از موضع تحت درمان خارج می‌گردد.

نتایج درمان پس از 2 جلسه قابل احساس می‌شود و پس از چند دوره درمان سایز دور کمر، باسن، ران، ناحیه چانه (غبغب) یا پشت به اندازه ۱۲-۵ سانتی‌متر کاهش می‌یابد. مزوتراپی برای کم کردن اندازه سینه به استفاده نمی‌شود. انتخاب نوع دارو برای تزریق بعهده پزشک معالج می‌باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. میزان امتیاز 0

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

Share on telegram
Share on email
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =