مزو تراپی   Mesotherapy

مزوتراپی یک روش درمانی جدید می‌باشد. در این روش دارو در قسمتهای مختلف پوست تزریق می‌شود. در واقع دارو به بجای اینکه از راه دهان خورده شود، مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود. تزریق های متعدد توسط دستگاه مزوتراپی در فواصل منظم در پوست صورت می گیرد. 

در حال حاضر از این روش در کلینیک مزوتراپی دکتر خالقی برای درمان موارد زیر استفاده می‌شود:

نمونه های کاربرد مزوتراپی در زیبایی:

 • کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت
 • رفع پف دور چشم و افتادگی پلک
 • رفع تیرگ‍ی دور چشم
 • درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت
 • درمان سلولیت و افتادگی پوست اندامها و صورت
 • درمان ریزش مو و تقویت موها
آدرس۱)خیابان ظفر ،تقاطع نفت،پلاک۱۴۷،واحد۲۹،(روبروی بانک اقتصاد نوین)                                                                تلفن:۲۲۹۲۲۹۰۳

آدرس۲)خیابان پیروزی،خیابان پنجم نیروی هوایی،فرعی۴/۲۸،پلاک۲،طبقه همکف                                                                                                                                           تلفن:۷۷۴۷۱۵۲۷

ساعات کاری:

مطب ظفر هر روز                        ۷/۳۰ الی ۱۰/۳۰        روزهای زوج      ۱۳/۳۰ الی۱۶ 

مطب پیروزی     شنبه تا چهار شنبه  صبح      ۱۱ الی۱۳         بعد از ظهر    ۱۶  الی۲۰  

پنجشنبه صبح          ۱۱  الی ۱۳     بعد از ظهر       ۱۶  الی ۱۸

مزوتراپی و جوان‌سازی پوست صورت و گردن (مزولیفت): کشیدن پوست صورت بدون جراحی

زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند. برای رفع چروک‌های به ‌وجود ‌آمده نیاز به درمان‌های سریع و تهاجمی‌تری مانند اعمال جراحی است. در این مورد تزریق‌های مزوتراپی می‌توانند بسیار کمک‌کننده‌تر باشند.

جوان‌سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی است. برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار سایر روش‌ها مانند میکرودرم ابرژین (لایه‌برداری مکانیکی ظریف)  استفاده می‌شود. درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت. به طور مثال برای فردی که به دلیل آکنه، پوستی نا‌صاف و پر از فرو‌رفتگی دارد، ابتدا از روش میکرودرم ابرژین استفاده می‌شود و بعد از لایه‌برداری با تزریق دارو در مزودرم (لایه میانی پوست) مزوتراپی انجام می‌شود. مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود و به این شکل سلول‌های جدید تولید شده، سلول‌های قدیمی‌ به صورت لایه‌ای مرده با روش میکرودرم ابرژین برداشته می‌شوند.

مزوتراپی و چاقی موضعی صورت: ‌پف زیر چشم و غبغب زیر چانه

در بسیاری از موارد فقط با استفاده از کرم‌ها نمی‌توان به ‌طور کامل پف زیر چشم‌ها را از بین برد، در این موارد در مزوتراپی می‌توان با تزریق دارو‌هایی که برای لاغری موضعی بدن استفاده می‌شود، البته با دوز کمتر و در نقاط خاص، پف‌ها و حتی غبغب‌ را در چند جلسه برطرف کرد. سوزنی که در این موارد استفاده می‌شود بسیار ظریف است و عمق تزریق بیشتر از دو تا چهار میلی‌متر نیست.

مزوتراپی : درمان تیرگی دور چشم: Eye Circle

تیرگی و گودی زیر چشم برای اشخاص بسیار آزار دهنده است ، اکثر اشخاصی که این مشکلات را دارند به دنبال راهکاری هستند که بتوانند به رفع این مشکلات بپردازند ، عوامل مختلفی سبب تیرگی ، سیاهی و گودی زیر چشم می شود مانند وراثت ، استرس ، وراثت ، خستگی و بالارفتن سن ، معمولا این علائم با بالا رفتن سن و در اشخاص مسن ایجاد می شود ، علت این امر از دست رفتن حالت کشسانی اطراف چشم می باشد .برای سیاهی و تیرگی دور چشم در اشخاص راه های گوناگونی وجود دارد ، در کلینیک مزوتراپی دکتر مجید خالقی به روش های ساده و غیر تهاجمی درمان این مشکلات انجام می شود .

در این کلینیک برای درمان سیاهی دور چشم از چند روش درمانی یا ترکیبی از آنها استفاده می شود ، بسته به علت ایجاد مشکل گودی ویا سیاهی دور چشم درمان متفاوت است دلایل مختلفی برای سیاهی و تیرگی دور چشم وجود دارد که در ذیل به بیان آنها می پردازیم :

رنگدانه های زیاد در پوست :

وجود رنگدانه های زیاد در پوست که معمولا منشا ژنتیکی دارد سبب می شود که بیشتر اشخاص مستعد تیرگی زیر چشم باشند .

شل شدن پوست :

با بالا رفتن سن تغییرات زیادی در پوست ایجاد می شود ، یکی از این تغییرات کاهش یافتن تولید کلاژن و الاستین می باشد .

کاهش چربی در گونه ها :

با بالا رفتن سن کاهش چربی در گونه ها و کاهش یافتن حجم زیر چشم می تواند سببسیاهی دور چشم شود زیرا به سبب این تغییر حالت ناودان اشکی در صورت رخ می دهد که این عامل یکی از علت های اصلی سیاهی دور چشم است .

نور خورشید :

تیرگی زیر چشم بر اثر عوامل نظیر نور خورشید ایجاد شود ، تغییرات هورمونی یکی دیگر از علت ایجاد شدن تیرگی زیر چشم است .

نازک شدن پوست زیر چشم :

نازک تر شدن پوست پلک ها که با بالا رفتن سن اتفاق می افتد سبب تغییرات در پوست و ایجاد شدن تیرگی زیر چشم است .

سیگار کشیدن :

انسداد رگ های خونی بر اثر مشکلات عروقی ایجاد می شود ، یکی از علت های ایجاد شدن مشکلات عروقی کشیدن سیگار می باشد ، این عامل سبب کاهش یافتن گردش خون می شود در نتیجه رگ های خونی برجسته تر و تیره ترظاهر می شوند .

بی خوابی :

بی خوابی همواره توسط پزشکان و متخصصین پوست بیان شده است که یکی از دشمن های اصلی پوست است زیرا کمبود خواب سبب از بین رفتن شفافیت پوست و کمرنگ شدن پوست می شود در نهایت کمبود خواب سبب مشخص تر شدن رگ های زیرین پوست می شود .

برجسته شدن چربی زیر چشم :

فرآیند جذب استخوان با بالا رفتن سن افزایش پیدا کرده در نتیجه کاسه چشم بزرگتر می شود ، این امر سبب میشود که چربی کره ی چشم تغییر کرده و به شکل خارج و پایین برآمده شود .

مصرف الکل و کافئین :

از دست رفتن آب بدن به سبب مصرف بیش از حد کافئین و الکل ایجاد می شود ، این امر سبب متورم شدن رگ های خونی می شود .

رژیم غذایی نامناسب :

سیاهی دور چشم ممکن است بر اثر کمبود آهن باشد ، با تصحیح کردن رژیم غذایی می توان به رفع فقر آهن پرداخت در نتیجه دیگر اثری از سیاهی دور چشم باقی نمی ماند .

از جمله راههای درمان مزو تراپی مخصوص دور چشم ،PRP دور چشم و تزریق فیلر می باشد.

تزریق فیلر
PRP دور چشم

مزوتراپی و چاقی موضعی بدن (مزولیپو): شکم، پهلو ها، ران، باسن، بازو

یکی از مهم‌ترین مسائل در درمان چربی‌های موضعی به وسیله مزوتراپی عمق درمان (تزریق) است.  در کلینیک مزوتراپی دکتر خالقی برای درمان چاقی موضعی از دارو‌هایی استفاده می‌شود که علاوه بر افزایش گردش خون در آن منطقه باعث سوخت ‌و ‌ساز بیشتر و اصطلاحاً آب شدن چربی‌ها و دفع آن‌ها نیز می‌شود. نکته حائز اهمیت در این روش عدم استفاده از دارو‌های هورمونی و نیز جلوگیری از شل‌شدگی و افتادگی پوست است، زیرا مزوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی‌ها پوست را نیز محکم و سفت می‌کند.

چند توصیه

* بعد از مزوتراپی حتماً از ورزش‌های موضعی، حتی در حد ماساژ استفاده کنید.
* رژیم حاوی پروتئین را رعایت کنید.
* از پوشیدن شلوار تنگ بپرهیزید زیرا تجمع دارو در یک قسمت و عدم پخش آن در بدن می‌تواند باعث دردناک شدن ناحیه مورد تزریق شود.
* حد‌اقل در روز ۶ لیوان آب بنوشید. این کار به دفع مواد حاصل از سوختن چربی‌هایتان کمک می‌کند.
* قبل از جلسات درمانی از مصرف محرک‌ها مانند کافئین پرهیز کنید.

مقایسه با لیپو‌ساکشن

 • هزینه کمتر
 • استفاده از دوز دارویی پایین
 • عدم نیاز به بیهوشی و خطرات عمل جراحی
 • عدم وجود دوره نقاهت بعد از عمل
 • در مزوتراپی به جای برداشتن چربی، متابولیسم بدن و سلول‌ها تحریک می‌شوند و بدن به ‌طور طبیعی برای از بین بردن چربی‌ها شروع به فعالیت می‌کند. (مشاهده تغییرات از جلسه دوم یا سوم شروع می‌شود)

مزوتراپی عبارت است از وارد کردن گروهی از مواد فعال بیولوژیک با سوزن های بسیار ریز، به داخل پوست. این مواد می توانند شامل انواع ویتامین ها دارو ( مانند ماینوکسیدیل ) یا فاکتورهای رشد ( مانند فاکتورهای رشد انسولینی) باشند. درواقع مزوتراپی نوعی روش درمانی تزریقی است که در تمام دنیا، به خصوص فرانسه ، کاربرد زیادی دارد.

آدرس۱)خیابان ظفر ،تقاطع نفت،پلاک۱۴۷،واحد۲۹،(روبروی بانک اقتصاد نوین)                                                                تلفن:۲۲۹۲۲۹۰۳

آدرس۲)خیابان پیروزی،خیابان پنجم نیروی هوایی،فرعی۴/۲۸،پلاک۲،طبقه همکف                                                                                                                            تلفن:۷۷۴۷۱۵۲۷

بازگشت دوباره موهای ریخته شده

بازگشت دوباره موهای ریخته شده

در درمان ریزش مو به وسیله این تکنیک، دارویی که بیمار باید به صورت خوراکی مصرف کند، به صورت موضعی و در محل مورد نظر به فولیکول‌های مو تزریق می‌شود. در ریزش موی هورمونی و ریزش موی آقایان چون عامل این بیماری برای  همیشه باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود. در این افراد از روش مزوتراپی به عنوان روش کمکی در کنار دیگر روش‌های درمانی می‌توان کمک گرفت ولی در ریزش مو ناشی از رژیم طولانی مدت یا اعمال جراحی که جذب دارو مختل می‌شود (مثل جراحی روده که بخشی از روده را از مسیر جذب خارج می‌کنند و به همین علت بعد از مدتی دچار کمبود ویتامین به علت عدم جذب می‌شوند و از راه خوراکی قابل جبران نیست)‌ مزوتراپی می‌تواند به این دسته از بیماران کمک بسیار زیادی در جلوگیری از ریزش مو بکند چون علت به وجود آورنده ریزش مو قابل درمان است.

گروه‌های زیر نباید از مزوتراپی استفاده کنند:

۱ ـ خانم‌های باردار

۲ ـ بیماران قلبی ـ عروقی

۳ ـ افرادی که دچار سرطان‌های پیشرفته هستند

۴ ـ کسانی که دارای سوابق آلرژی

و حساسیت به داروهای خاص هستند

۵ ـ افرادی که در حال استفاده از داروهای ضدانعقاد هستند ( در این افراد احتمال ایجاد هماتوم و خونریزی زیاد است)

۶ ـ افراد دیابتی بخصوص آنهایی که دیابت کنترل نشده دارند ( زیرا سطح ایمنی این افراد پایین است و ممکن است دچار عفونت‌های شدید شوند)

۷ ـ افرادی که دارای بیماری نوروپاتی هستند

۸ ـ اشخاصی که دچار بیماری پسوزیاریس (صدف)‌ هستند

بعد از مزو تراپی

بیماران بعد از عمل مزوتراپی باید مواردی را رعایت کنند از آن جمله فرد بعد از عمل مزوتراپی تا ۲۴ ساعت از شنا کردن بپرهیزد و چنانچه مزوتراپی در ناحیه صورت انجام شده حتما باید از ضد آفتاب مناسب استفاده کند.معمولا ورم و قرمزی بعد از مزو تراپی صورت تا چند ساعت بعد از بین میرود و اگر کبودی ایجاد شد طبیعی است و بعد از گذشت ۳ الی ۴ روز محو می شود.

 هزینه های مزوتراپی درمطب دکتر خالقی:                                                                    مزوتراپی دورچشم        ۳۰۰هزارتومان                                                                           مزوتراپی موی سر         ۳۰۰هزارتومان                                                                                      مزوتراپی صورت               ۳۵۰هزارتومان 

۰

آدرس ۲خیابان پیروزی.خیابان پنجم نیروی هوایی.فرعی ۴/۲۸ طبقه همکف تلفن:۷۷۴۷۱۵۲۷
آدرس ۱ظفر.تقاطع نفت.پ ۱۴۷ واحد۲۹ (روبروی بانک اقتصاد نوین) تلفن:۲۲۹۲۲۹۰۳