ژل فیلر

ژل یا فیلر چیست؟

ژل های پر کننده صورت محصولاتی همچون کلاژن، اسیدهیالورونیک و هیدﺭﻭﮐﺴﯽ آپاﺗﯿﺖ کلسیم هستند که برای جوان سازی و شادابی پوست استفاده میشوندو باعث کاهش یا حذف چین و چروک صورت و پوست، رفع جای جوش صورت، بالا بردن افتادگی ناشی از زخم ها، بزرگ شدن حجم لب ها و پروتز لب  و برجسته کردن گونه ها و جایگزینی مقدار بافت نرم از بین رفته می شوند. با بالا رفتن سن، حساسیت  پوست ما به چروک افزایش یافته و پوست دچار افتادگی می شود. قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سال های طولانی حرکت عضلات (نگاه کردن، جویدن، لبخند زدن) باعث فرسوده شدن بافت های پوست می شود. تزریق ژل یک راهکار بی خطر برای جوانسازی پوست می  باشد.

 پر کننده های پوستی می توانند باعث پر شدن پوست در نواحی مشخصی شوند که با از بین رفتن بافت چربی و کلاژن با بالا رفتن سن مواجه شده اند. اسید هیالورونیک یک ماده پر کننده طبیعی در بدن انسان است. هنگامی که چین نازولبیال (خط خنده) عمیق تر شود، و خطوط زیبای صورت از بین برود، لب ها شروع به نازک شدن کنند، و گوشه های لب ها دچار افتادگی گردند، ظاهر صورت جوانی و شادابی خود را از دست خواهد داد. پر کننده های اسید هیالورونیک در زیر این چین ها و همچنین برای رفع چروک پیشانی تزریق  می شود تا به این ترتیب بتوان حجم از بین رفته را جایگزین کرده و ظاهر جوان تری را برای صورت ایجاد کرد.

میزان موفقیت تزریق ژل در کلینیک دکتر خالقی

موارد قابل استفاده:

از تزریق ژل برای افزایش حجم و برجسته کردن لب، گونه و رفع خط اخم و خنده استفاده می شود. برای خط اخم که با بوتاکس برطرف نمی‌شود با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمی گردد و چین‌هایی مانند خطوط لبخندو چین‌هایی که از کناره‌های تحتانی بینی در دو طرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پیدا می‌کنند، از بین می رود. ضمنا با برخی انواع آن می توان گود افتادگی‌های زیر چشم یا فرورفتگی های برخی قسمت‌ های پوست را کاهش داد.

 • پروتز لب
 • پروتز گونه
 • رفع خط اخم و خنده
 • درمان چین و چروک دور چشم
 • درمان افتادگی و شل شدن پوست صورت
 • پر کردن قسمت های تو رفته صورت و بدن بر اثر جراحت یا زخم و جای بخیه

مراحل و روش انجام تزریق ژل(فیلر):

روش عادی برای بیمارانی که به دنبال بالا کشیدن و جوانسازی صورت خود با استفاده از  ژل هستند به شرح زیر می باشد:

شما لازم است درباره سابقه و تاریخچه بیماری های خود در جلسه اولیه مشاوره با پزشک  صحبت کنید. در این مرحله یک برنامه درمانی برای شما توصیه می شود که در آن نحوه استفاده  از پر کننده های پوستی برای بهبود ظاهر صورت مورد نظر بیمار مشخص می شود. مراحل انجام در جلسه درمانی تزریق ژل به شرح زیر است:

 1. پر کننده های پوستی که برای بیمار استفاده می شود حاوی مواد بی حسی موضعی است که تزریق را برای بیمار راحت می کند.
 2. ناحیه تزریق مشخص می شود.
 3. پر کننده های پوستی به بیمار تزریق شده و بلافاصله پس از آن از بسته یخ بر روی محل تزریق استفاده می شود.
 4. با استفاده از یک کرم نرم و روان کنندهناحیه  تزریق شده ماساژ داده میشود جهت یکنواخت شدن ناحیه مورد نظر.
 5. این درمان در حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می برد و این موضوع بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان دارد. در صورت نیاز می توان از مواد بی حسی موضعی برای بیمار استفاده کرد، هر چند استفاده از این مواد برای همه بیماران ضروری نیست.
 6. مقدار درد در زمان تزریق ژل بسیار ناچیز می باشد.

بخش زیادی از تفاوت ایجاد شده در ظاهر صورت پس از تزریق ژل به خاطر ورم صورت است، به همین خاطر شما باید تا سه روز برای مشاهده نتایج واقعی منتظر بمانید. شما می توانید به فعالیت عادی خود باز گشته و بلافاصله صورت خود را آرایش کنید. به هر حال پیشنهاد می شود از انجام هر گونه فعالیت غیر عادی پس از جلسه درمانی خودداری نمایید. ۱۵ روز بعد جهت بازدید و در صورت نیاز جهت ترمیم باید به پزشک مراجعه شود.

دکترخالقی
مراقبت ها بعد از تزریق
شما احتمالاً نتایج حاصل از تزریق ژل را بلافاصله پس از انجام مشاهده می کنید، با وجودی که احتمال مشاهده ورم یا کبودی محدود در ناحیه انجام تزریق در صورت بیمار امری عادی و طبیعی محسوب می شود. پزشک معمولاً از یخ یا کمپرس آب سرد برای کاهش ورم ایجاد شده استفاده خواهد کرد. دوره ورم در این حالت بستگی به نوع ژل پر کننده پوستی دریافت شده توسط بیمار دارد، هر چند بخش عمده ورم، کبودی و قرمزی ایجاد شده باید در طول یک هفته تا ده روز بر طرف شده و از بین برود.
دکتر خالقی
بهبودی
یکی از مزیت های استفاده از تزریق ژل لب، صورت و برجسته سازی گونه ها، دوره زمانی بهبودی کوتاه آنها است. در این حالت در حدود یک هفته طول می کشد تا ورم و کبودی ایجاد شده محو شود و در این دوره پزشک ممکن است به شما توصیه کند از پوشیدن کلاه خودداری کنید و مقدار آرایش صورت خود را در سطح حداقل قرار دهید.
آدرس ۲خیابان پیروزی.خیابان پنجم نیروی هوایی.فرعی ۴/۲۸ طبقه همکف تلفن:۷۷۴۷۱۵۲۷
آدرس ۱ظفر.تقاطع نفت.پ ۱۴۷ واحد۲۹ (روبروی بانک اقتصاد نوین) تلفن:۲۲۹۲۲۹۰۳